T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SİVAS / MERKEZ - Abdulvahabigazi İlkokulu

Haberler

Haz

         Okulumuzda haziran ayının ilk haftası içinde 1. ve 2. sınıflar düzeyinde "Hikayeler ve Oyunlarla Afete Hazırlık Eğitimi Etkinlikleri" düzenlendi.

May

         "Karayolu Trafik Güvenliği 2024-2027 Eylem Planı" çalışmaları kapsamında, trafik tescil şube müdürlüğü memurları tarafından 27/05/2024 pazartesi günü öğrencilerimize "Trafik Güvenliği Eğitimi" verildi. 

May

         21/05/2024 salı günü 3/A ve 3/C sınıfından 30 öğrencimiz öğretmenleri gözetiminde "Sivas Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nı" ziyaret ettiler.

May

         19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda törenle kutlandı. 

         Programda 2023-2024 eğitim öğretim yılında futbol, kızlar ve erkekler voleybol, akıl ve zekâ oyunları, güreş gibi branşlarda bireysel ve takım olarak okulumuzu başarıyla  temsil eden öğrencilerimiz ve öğretmenleri tekrar takdim ve tebrik edildi.

May

         17/05/2024 cuma günü il millî eğitim müdürlüğü İSG biriminden İlk Yardım Eğitmeni Rabia AKTÜRK ASLANTAŞ okulumuzda "İlk Yardım Bilinçlendirme Eğitimi" verdi.

         Faaliyete, öğretmenleri nezaretinde 130 öğrencimiz katıldılar.

         Unutmayalım, doğru ilk yardım hayat kurtarır!

May

         Okulumuzun 4/B sınıfına kayıtlı 40 numaralı öğrencimiz Ayşe Nur ŞAHİN 12.05.2024 pazar günü ilimizde düzenlenen ilkokullar arası akıl ve zekâ oyunları turnuvasında pentago dalında il üçüncüsü oldu. 

         Öğrencimizi va danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.

May

         2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Sivas İli Minikler A Kategorisi Voleybol Müsabakalarına katılan erkek voleybol takımımız turnuvadan büyük bir başarı ile döndü.

         İlk defa katıldığımız turnuvada il birincisi olan öğrencilerimiz ile bu başarıda emeği geçen arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

         Bu başarının minik sporcularımızın kariyerlerinde  bir ilk adım olmasını temenni ediyoruz.

May

         2023 -2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Sivas İli Minikler A Kategorisi Voleybol Müsabakalarına katılan kız voleybol takımımız turnuvadan kupayla döndü.

         İlk defa katıldığımız turnuvada il dördüncüsü olan öğrencilerimiz ile bu başarıda emeği geçen arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

         Bu başarının minik sporcularımızın kariyerlerinde  bir ilk adım olmasını temenni ediyoruz.

May

         İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Programı" çerçevesinde 02/05/2024 perşembe günü Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde merkez okul müdürleri ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi.

May

         Okulumuzda görev yapan Müdür Yardımcısı Rıfat KALKAN Zara İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

         Kendisine çalışmalarından ve okulumuza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

May

         Geleneksel olarak düzenlenen "Sivas Belediyesi İlkokullar Arası Futbol Turnuvasına" bu yıl da katıldık.

         Öğrencilerimiz şu ana kadar çıktıkları üç maçta da galip gelerek taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandılar.

         Emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, çalışanlarımızı tebrik ediyor; başarımızın devamını diliyoruz.

May

         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda çoşkuyla kutlandı. 

         Programda öğrencilerimiz öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları gösterileri sundular.

         Bugünün küçükleri yarının büyükleri, performansları ile göz doldurdular.

Nis

         2024 yılı Türk Hava Kurumu Fitre - Zekat ve Bağış İşlemleri çerçevesinde öğrencilerimize dağıtılan 100(yüz) adet zarfın tasnifi, 15/04/2024 pazartesi günü okulumuzda oluşturulan bir komisyon tarafından gerçekleştirildi.

         Buna göre iade alınan 97 (doksanyedi) zarftan 3740 TL elde edildi. Bu meblağın 374 TL' si (% 10'u) ilgili mevzuat gereği okul - aile birliği hesabımıza gelir olarak kaydedilirken; geriye kalan 3366 TL'lik tutar, 16/04/2024 salı günü makbuz mukabilinde Sivas Türk Hava Kurumu Şubesi' ne teslim edildi.

        Duyarlılığı ile bizleri gururlandıran öğrencilerimize, desteklerini eksik etmeyen velilerimize teşekkür ediyoruz.

 

Nis

         Okulumuzda 28 - 29 Mart 2024 tarihlerinde " Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası" düzenlendi. Çok sayıda öğrencimizin ter döktüğü yarışmalara 4 B sınıfımız damga vurdu.

         Yarışmalar sonunda bu sınıftan q-bitz dalında  Fatıma Şifa KALAYCIK, pentago dalında Ayşe Nur ŞAHİN, mangala dalında Buse TORUN rakiplerine üstünlük sağlayarak birinci oldular ve il turnuvasında okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

         Yarışmaya emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyoruz.

         

Mrt

         Millî Eğitim Bakanlığının, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında uygulamaya aldığı "Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu Çalışması" kapsamında geleneksel sokak oyunlarımızı öğrencilerimizle oynuyoruz.