T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SİVAS / MERKEZ - Abdulvahabigazi İlkokulu

Haberler

Eyl

         Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrenciler

         2023-2024 ders yılına hep birlikte  kendi okulumuzda başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

         Deprem güçlendirme projesi nedeniyle 2022-2023 eğitim ve öğretim yılına Vali Muammer Bey İlkokulu'nda devam etmiştik. Projenin tamamlanmasının ardından 11 Eylül 2023 pazartesi günü itibariyle sınıflarımıza, okulumuza kavuşacağız.

        Bu vesileyle; projeyi hazırlayan, yürüten yetkililere şükranlarımızı sunuyor, bu süreçte maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarımıza, velilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

         Yenilenen okul binamızın, cumhuriyetimizin yüzüncü yılında hepimize iyilikler, güzellikler getirmesini temenni ediyoruz.

          Hayırlı, uğurlu olsun!

May

         19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir çoşku ile kutladık.

         Kurtuluşa giden yolun ilk adımının atıldığı bu günü, miletimizle birlikte bir bayram havasında yaşadık.

May

         Millî Eğitim Bakanlığı'nın seçkin dil uzmanları tarafından hazırlanan "Diyalekt İngilizce Öğretimi Programı" okulumuzda düzenlenen etkinliklerle velilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize tanıtıldı.

May

         Sivas Belediyesi tarafından yapılacak "İlkokullar Arası Futbol Turnuvasında" okulumuzu temsil edecek takımımız çalışmalarına başladı. 

         Takımımıza başarılar dliyoruz.

May

         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtla birlikte okulumuzda da çoşkuyla kutlandı.

         Biz de çocuklarımızın bayramlarını en içten duygularla kutluyor; bütün hayatlarının bayram tadında geçmesini temenni ediyoruz.

Nis

         Çalışanlarımız  ve ailelerinin katılımı ile 13 Nisan 2023 perşembe günü iftar programı düzenledik.

Nis

         Sivas Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "HEDEF Projesi" etkinliklerimiz devam ediyor.

         Bu proje çerçevesinde 13 Nisan 2023 perşembe günü, 2022 -2023 eğitim öğretim yılı başında deprem güçlendirmesi kapsamında tadilata alınan okulumuzun bahçesindeki çöpleri, inşaat atıklarını vs. toplayarak doğaya ve çevreye duyarlılığımızı bir kez daha ortaya koyduk.

Nis

          Sivas Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "HEDEF Projesi" etkinlikleri devam ediyor.

          Bu proje çatısı altında  sürdürülen "Sultan Şehir Okuyor Projesi"  kapsamında, 11 Nisan 2023 salı günü 2. ders saatinde hep birlikte kitap okuduk.

Nis

         2023 yılı Türk Hava Kurumu Fitre - Zekat ve Bağış İşlemleri çerçevesinde okulumuzda dağıtılan 50(elli) zarfın tasnifi, 10/04/2023 pazartesi günü okulumuzda oluşturulan bir komisyon tarafından gerçekleştirildi.

         Buna göre iade alınan 49 (kırk dokuz) zarftan 2890 TL elde edildi. Bu meblağın 289 TL' si (% 10'u) mevzuat gereği okul - aile birliği hesabına gelir olarak kaydedilirken; geriye kalan 2601 TL'lik tutar 11/04/2023 salı günü tutanak mukabilinde Sivas Türk Hava Kurumu Şubesi' ne teslim edildi.

         Kuruma teslim edilen bu tutarın %60' ının depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına, %40' ının ise gençlerimizin havacılık eğitimlerine harcanacağı bilgisi edinildi.

         Duyarlılığı ile bizleri gururlandıran öğrencilerimize, desteklerini eksik etmeyen velilerimize teşekkür ediyoruz.

 

Nis

         İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen  "7 - 10 Yaş Grubu Kur'an Kursu Çalışmaları" kapsamında okulumuzda da 01 Nisan 2023 cumartesi günü kurs programı başlatıldı. 

         43 öğrencimizin iştirak ettiği program, hafta sonu günlerinde 09:00 - 11:45 saatleri arasında sürdürülecek.

Mrt

         Okulumuzun imkanlarının halkımızın tüm kesimlerine sunulması amacıyla; Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yabancı uyruklu velilerimize ve mahalle sakinlerimize yönelik açılan "Yabancılar İçin Türkçe Öğretimi A 1 Seviye Kursu" 25 Mart 2023 tarihinde sona ermişti.

         Gelen yoğun talep nedeniyle, yeni kursiyerlerle, aynı başlık altında ikinci tur kurs çalışmamız başlatıdı.

         Hafta sonu yürütülecek kurs çalışmalarının, katılımcılarımıza faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Mrt

         3/A ve 3/B sınıfından öğrencilerimiz "Trafik Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi Çalışmaları" kapsamında öğretmenleriyle birlikte 24/03/2023 cuma günü "Çocuk Trafik Eğitim Parkını" ziyaret ettiler.

Mrt

          Sivas Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "HEDEF Projesi" etkinlikleri devam ediyor.

          Bu proje çatısı altında  sürdürülen "Sultan Şehir Okuyor Projesi"  kapsamında, 23 Mart 2023 perşembe günü 5. ders saatinde hep birlikte kitap okuduk.

Mrt

 

         “Bağımlılığa Birlikte Dur Diyelim" sloganı ile Millî Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı iş birliğinde başlatılan “Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları” kapsamında, 22.03.2023 Çarşamba günü okulumuzda veli eğitim programı düzenlendi.

Mrt

         22 Mart 2023 çarşamba günü, 2 B sınıfı öğrencilerimiz Okul Müdürü Sabri ÇETİNKAYA ve Sınıf Öğretmeni Hüsamettin OĞUZHAN nezaretinde, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü münasebetiyle Reşat Şemsettin Sirer İlkokulu'nda açılan  "Fotoğraf Sergisini" ziyaret ettiler.

         Bu anlamlı etkinlikte; bizlere kapılarını açan okul yöneticilerimize, ziyaret programını planlayan öğretmenimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyoruz.